Milan lako protiv Kjeva, Kastanjos spasao Inter

Inter slavio u Sijeni golom mladog Holanđanina u 90. minutu, a Palermo na svom terenu bez problema izašao na kraj sa Fiorentinom, za koju nije igrao Stevan Jovetić
67 pregleda 0 komentar(a)
Ažurirano: 27.11.2011. 22:13h

Milan za sada ne dozvoljava Juventusu da napravi bijeg - „rosoneri” su počistili Kjevo sa 4:0 i sada imaju bod manje (istina, i utakmicu više) od rivala iz Torina.

Tim Masimilijana Alegrija je meč protiv Kjeva odradio za svega 15 minuta (pogodili Tijago Silva i Zlatan Ibrahimović), a do kraja poluvremena je i zaokružio goleadu.

Navijači su vjerovatno priželjkivali da Milan nastavi u istom ritmu i u nastavku, ali bilo bi previše - šampion je u drugih 45 minuta samo odradio posao.

Upisao se i Alešandre Pato, povratnik nakon povrede, a Ibrahimović je postavio konačan rezultat sa bijele tačke.

Interu se smiješio novi neuspjeh u Seriji A, jer za 90 minuta u Sijeni nije uradio gotovo ništa, a onda ga je spasao Luk Kastanjos - mladi Holanđanin je pogodio u samom finišu nakon što je iskoristio odličan pas Tijaga Mote.

Kastanjosu je ovo prvi gol u dresu Intera nakon što je ljetos stigao u Milano iz Fejnorda.

Sijena je do pogotka bila i bliža trijumfu, jer su Kalajo i Brijenca promašili nekoliko dobrih prilika početkom drugog poluvremena.

"Za nas je svaki meč u narednom periodu kao finale, jer moramo da popravimo stvari na tabeli. Nije nam išlo protiv Sijene, ali na kraju smo imali i sreće", rekao je Kastanjos.

Palermo je bez većih problema izašao na kraj sa Fiorentinom, a meč su riješili Fabricio Mikoli i Josip Iličić.

Tako je povratak Delija Rosija na Siciliju (u tri navrata je bio trener Palerma) završen neslavno.

U porazu "viole" nije učestvovao Stevan Jovetić koji se još nije oporavio od povrede mišića.

Milan - Kjevo 4:0 (Silva 8, Ibrahimović 16, 44 (penal), Pato 33)

Kaljari - Bolonja 1:1 (Konti (penal) 81 - Di Vajo 75)

Ćezena - Đenova 2:0 (Mutu (penal) 70, 80)

Palermo - Fiorentina 2:0 (Mikoli 22, Iličić 73)

Sijena - Inter 0:1 (Kastanjos 90)Juče

Leće - Katanija 0:1

Atalanta - Napoli 1:1

Lacio - Juventus 0:1