„Stara dama” preživjela i pakao „Olimpika”

Juve je imao sreću da zatrese mrežu (pogodio Simone Pepe u 34. minutu) u trenucima kada je Lacio bio tim koji je stvarao šanse...
Juve, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 26.11.2011. 22:34h

Juventus je ponovo lider, nakon još jedne pobjede koja je podsjetila na godine kada je „stara dama “ učinila da Serija A postane dosadna - tim Antonija Kontea je pobijedio i Lacio u Rimu (1:0), pa više niko i ne smije da sumnja da Mirko Vučinić i drugovi imaju snagu da idu do kraja, da napadaju Skudeto...

To je još jasnije ako se pogleda da je Juve pobijedio sva tri derbija do sada u sezoni (Milan, Inter, Lacio).

Juve je na "Olimpiku" imao sreću da zatrese mrežu (pogodio Simone Pepe u 34. minutu) u trenucima kada je Lacio bio tim koji je stvarao šanse i to je bio znak Konteu da ekipu vrati nazad - da zaigra na sigurno.

Rimljani su i nakon toga mogli do izjednačenja, a najbliži je bio Bosanac Senad Lulić koji je pogodio stativu.

Vučinić je bio starter, a u 66. minutu ga je zamijenio Đakerini koji je u finišu propustio šansu da riječi meč.

Atalanta je bila blizu da sruši i Napoli, ali joj je računicu pokvario neuništivi Edinson Kavani - Urugvajac je zaledio navijače na stadionu „Azuri d' Italija” u 94. minutu golom za 1:1. Prethodno je domaćinu prednost donio Argentinac Herman Denis 10. pogotkom u Seriji A ove sezone.

Katanija je osvojila tri boda u Lećeu, a junak je bio Argentinac Pablo Barijentos u sudijskoj nadoknadi, dok je Novara bila bolja od Parme (2:1).

Gosti su vodili na poluvremenu, ali su preokret režirali Rubino i Rigoni u 70. i 78. minutu.

Lacio - Juventus 0:1 (Pepe 34)

Atalanta - Napoli 1:1 (Denis 64 - Kavani 90+4)

Leće - Katanija 0:1 (Barijentos 90)

Novara - Parma 2:1 (Rubino 70, Rigoni 78).