APOEL se plasirao u drugu fazu

Fudbaleri kiparskog APOEL-a plasirali su se u drugu fazu Lige šampiona pošto su večeras na u gostima odigrali neriješeno s ruskim Zenitom 0:0 u petom kolu Grupe G.
Zenit - APOEL, Foto: Beta AP
Ažurirano: 23.11.2011. 20:07h

APOEL je i dalje bez poraza i ima devet bodova iz pet utakmica, a na drugom mjestu je Zenit sa osam. Porto ima pet, ali i utakmicu manje. Na posljednjem mjestu je ukrajinski Šahtjor sa dva boda.

Meč u Sankt Peterburgu prekinut je početkom drugog poluvremena jer su domaći navijači ubacivali baklje u teren, ali je poslije 15-ak minuta nastavljen.

Igrači Zenita bili su bolji tokom cijelog meča, ali nisu uspjeli da iskoriste nijednu od brojnih prilika.

APOEL je postao prvi kiparski klub koji se plasirao u eliminacionu fazu Lige šampiona.

Utakmica Šahtjor - Porto igra se večeras od 20.45.

U posljednjem kolu Apoel 6. decembra dočekuje Šathjor, a Porto na svom terenu igra protiv Zenita.