Gece presudio Bajernu

Šampion slavio u derbiju Njemačke i potpuno otvorio prvenstvo. "Milionerimas" je za trijumf u Minhenu bio dovoljan gol Marija Gecea...
Gece, Foto: REUTERS
Ažurirano: 19.11.2011. 17:43h

Prvenstvo u Njemačkoj je opet otvoreno, uprkos donedavnoj dominaciji Bajerna.

Ipak, šampion se nije predao - Borusija je slavila u Minhenu sa 1:0 i sada je na samo dva boda minusa od Bavaraca.

Presudio je gol ekstratalentovanog Marija Gecea koji je u 65. minutu iskoristio kiks Džeroma Boatenga i donio velka tri boda "milionerima".

Jedan od junaka je i golman Borusije Vajdenfeler - u samom finišu je odbranio zicer Riberiju...

Borusija iz Menhengladbaha polako postaje senzacija u Bundes ligi. Jedan od najtrofejnijih klubova u Njemačkoj je počistio Verder sa 5:0 i došao do druge pozicije.

Borusija je povela preko Hermana već nakon 16 minuta, a do 53. minuta je pukla petarda - tri gola je postigao Rojs, a upisao se i bivši vezista Osasune Arango.

Sigurne pobjede upisali su i Šalke i Volfsburg protiv Nirnberga i Hanovera.

Meč između Kelna i Majnca je odložen samo 40 minuta prije zakazanog početka zato što glavni sudija Babak Rafati nije bio u mogućnosti da stigne na utakmicu. Nešto kasnije, lokalni dnevni list Ekspres je napisao da je Rafati pokušao da izvrši samoubistvo.

Borusija M. - Verder 5:0 (Herman 16, Rojs 23, 38, 51, Arango 53)

Volfsburg - Hanover 4:1 (Salihamidžić 22, 36, Kris 55, Madlung 74 - Šulc 43)

Šalke - Nirnberg 4:0 (Huntelar 13, 66, Raul 39, Holtbi 84)

Frajburg - Herta 2:2 (Rejzinger 61, 90+5 - Ramos 20, Nijmejer 45+1)