Italijani se provukli

Naša selekcija je povela u 52. minutu, kada je kapiten Marko Vukčević rutinskom realizacijom krunisao lijep prodor, dok je konačan rezultat postavio Vasalo u 70. minutu.
Fudbalska omladinska reprezentacija, Foto: Savo Prelević
Ažurirano: 15.11.2011. 23:04h

Omladinska reprezentacija Crne Gore remizirala je danas sa Italijom (1:1), u zanimljivom prijateljskom meču koji je odigran na stadionu Mladosti.

"Izuzetno sam zadovoljan, ne samo rezultatom, već i igrom. Ova generacija je opet pokazala kvalitet, odigrala odlično protiv jedne od najboljih evropskih selekcija. Žao mi je što nismo uspjeli da vođstvo sačuvamo do kraja. Raduje činjenica da smo u većem dijelu utakmice bili dominantni, nismo dozvolili protivniku da dođe do igre, a pored postignutog gola imali smo još nekoliko odličnih prilika", kazao je selektor omladinske reprezentacije Aleksandar Miljenović.

Isti rivali odmjeriće snage i u četvrtak, na kampu Fudbalskog saveza Crne Gore u 10.30 časova, a Miljenović je najavio da će na drugom meču izvesti znatno izmijenjeni sastav.

Crna Gora - Italija 1:1 (0:0)

Podgorica - Stadion Mladosti. Gledalaca: oko 1.000. Sudija: Aleksandar Marković (Crna Gora). Strijelci: Vukčević u 52. minutu za Crnu Goru, a Vasalo u 70. minutu za Italiju. Žuti kartoni: Vukčević, Kaluđerović (Crna Gora), Almići, Vere, Bjanketi (Italija). Crveni karton: Kopitović (Crna Gora).

Crna Gora: Petković, Pavićević, Milošević, Kaluđerović (Raičković), Ćuković, Kopitović, Đorđević, Kalezić, Gardašević (Zarubica), Bakić (Zorić), Vukčević.

Italija: Piljaćeli, Almići (Pekorini), Livijero, Sturaro (Fijamozi), Bjanketi, Eli, De Silvestro, Vasalo, Beltrame (Roseti), Vere, Boateng.