Mornaru samo bod, Mladosti pripao derbi sa Lovćenom

FK Mornar, Foto: Privatna arhiva
Ažurirano: 29.04.2018. 19:24h

Lider Druge fudbalske lige, Mornar, odirao je bez golova na terenu SC Topolica sa Otrant Olimpikom. Favorizovani domaćin nije iskoristio igrača više, pošto je golman gostiju Arben Mećikukuć isključen već u 28. minutu.

A Mladost Lješkopolje čvrsto drži drugo mjesto nakon 28. kola, sa četiri boda manje od lidera. Mladost je u derbiju bila bolja od Lovćena sa 3:1, iako su gosti poveli u 48. minutu.

Bokelj je slavio u Beranama (1:0), a Jezero je uprkos ubjedljivom trijumfu na Cetinju (4:0), protiv istoimene ekipe, ostalo u zoni baraža za opstanak, jer je i Ibar slavio identičnim rezultatom protiv Čelika u Nikšiću.

Dan ranije Igalo je na svom terenu dobilo Jedinstvo sa 4:0.

Na tabeli vodi Mornar sa 57, prati ga Mladost sa 53, dok je Lovćen ostao na 50 bodova. Bokelj je sakupio 48, Berane 45, Otrant 42, a Igalo i Jedinstvo po 39. Ibar ima 36, Jezero bod manje, dok je Cetinje sakupilo 9, a zadnji Čelik samo osam bodova.