Real Madrid mjesec bez Di Marije

"Imam dovoljno iskustva s takvom vrstom povreda da znam da će Di Marija jedno vrijeme biti van terena", rekao je Murinjo na konferenciji za novinare nakon utakmice
Anhel di Marija, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 07.11.2011. 12:05h

Argentinac Anhel di Marija moraće da pauzira iduće četiri sedmice zbog povrede zadnje lože koju je zaradio u utakmici 12. kola Primere protiv Osasune.

Real Madrid je veliku pobjedu nad timom iz Pamplone (7:1) platio povredom trostrukog asistenta na toj utakmici.

Bivši igrač Benfike zamijenjen je samo četiri minuta nakon poluvremena, a trener "kraljevskog kluba" Žoze Murinjo boji se da je izgubio jednog od ključnih igrača na duži period.

"Moraćemo da pričekamo rezultate dodatnih pretraga, ali imam dovoljno iskustva s takvom vrstom povreda da znam da će Di Marija jedno vrijeme biti van terena", rekao je Portugalac na konferenciji za novinare nakon utakmice.

Di Marija je propustiti kvalifikacione utakmice za Svjetsko prvenstvo 2014. godine, koje Argentina igra protiv Bolivije 11. i Kolumbije 15. novembra.