Valdesov rekord trajao 897 minuta

Valdes je prošlog utorka protiv Viktorije u Plzenju srušio klupski rekord Migela Reine. Otac sadašnjeg golmana Liverpula Pepea Reine je svoj gol tokom sezone 1971/72. branio 824 minuta
Viktor Valdes, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 07.11.2011. 10:33h

Viktor Valdes napokon je primio gol. Golman Barselone u Primeri i Ligi šampiona držao je mrežu netaknutom dugih 897 minuta, ali je rekordna serija prekinuta u Bilbaou.

U pretposljednjoj utakmici 12. kola, u kojoj su Katalonci jedva izvukli remi protiv Atletika pogotkom Lionela Mesija u prvom minutu nadoknade, Valdes je vadio loptu iz mreže u 20. minutu.

Tada je pogodio Ander Erera za 1:0 i tako prvi savladao reprezentativca Španije nakon Pabla Ernandesa iz Valensije, koji je to uradio 21. septembra.

U 80. minutu ga je matirao i saigrač Đerard Pike.

Valdes je prošlog utorka protiv Viktorije u Plzenju srušio klupski rekord Migela Reine.

Otac sadašnjeg golmana Liverpula Pepea Reine je svoj gol tokom sezone 1971/72. branio 824 minuta.