Šou Pizara protiv Kelna

Pizaro je upisao het-trik. Na ukupno 11 utakmica ove sezone dao je isto toliko golova...
Pizaro, Foto: Reuters
Ažurirano: 05.11.2011. 17:15h

Verder je bio u nokautu na poluvremenu, Keln je u Bremenu vodio sa 2:0, ali to izgleda nije previše impresioniralo Klaudija Pizara - napadač „zelenih” je sa tri gola u nastavku donio totalni preokret i treće mjesto na tabeli Bundes lige.

Peruanac je tako u ukupno 11. nastupu u sezoni u prvenstvu upisao isto toliko golova, a ispred njega je samo Mario Gomes iz Bajerna koji je postigao pogodak više...

"Svi znamo šta Klaudio znači za ovaj tim, klub, navijače. On je ikona i tako se ponaša", rekao je trener Verdera Tomas Šaf.

Keln je golovima Klemensa i Podolskog imao sigurnu prednost nakon prvih 45 minuta, ali je isključene Serena u 53. minutu kod rezultata 2:1 promijenilo sve. Pizaro je pobjedonosni gol postigao četiri minuta prije kraja.

Borusija iz Dortmunda je do vrha napunila mrežu Volfsburga - dva pogotka Marija Gecea, te po jedan Kagave, Bendera i Levandovskog pokazali su da su „milioneri” izašli iz krize.

I Borusija iz Menhengladbaha je nastavila da impresionira. Iako je gubila sa 1:0 u Berlinu, na kraju je osvojila Olimpijski stadion - preokret je režirao dvostruki strijelac Marko Rojs.

Vedad Ibišević je ponovo bio strijelac za Hofenhajm, ali je to bilo dovoljno samo za bod kod kuće protiv neugodnog Kajzerslautena.

Borusija D. - Volfsburg 5:1

Gece 12, 78, Kagava 45, Bender 61, Levandovski 66 - Hleb 60.

Herta - Borusija M. 1:2