Remi Sutjeske sa Zetom, nastavlja se post Budućnosti kod kuće

Novi šampion Sutjeska je kod kuće remizirao sa Zetom, Budućnost i dalje ne zna za pobjedu kod kuće u 2018. godini, Mladost je pobjedom na Zlatici i dalje bez poraza u proljećnom dijelu prvenstva, Rudar u Tuzima pobijedio Dečić i praktično ga otpisao iz prvoligaškog društva
96 pregleda 0 komentar(a)
Lopta, Foto: Totalfootball.in
Ažurirano: 28.04.2018. 16:35h

Fudbaleri Sutjeske i Budućnosti osvojili su po bod, dok je Mladost ostvarila pobjedu u 31.kolu Telekom Prve crnogorske lige.

Sutjeska, koja je obezbijedila šampionski trofej, igrala je u Nikšiću sa Zetom neriješeno 1:1.

Domaćin je poveo golom Milutina Osmajića u 35. minutu. Izjednačio je i postavio konačan rezultat Igor Vujačić u 77. minutu.

Budućnost i Grbalj igrali su pod Goricom 0:0, dok je Mladost u podgoričkom naselju Zlatica savladala Kom Eurozoks 1:0. Odlučujući pogodak postigao je Zoran Petrović u osmom minutu.

Pobjede u gostima ostvarili su i fudbaleri Rudara i Petrovca.

Rudar je u Tuzima, golovima Miloša Zečevića u 46. i Edvina Kuča u trećem minutu sudijske nediknade , savladao Dečić 2:1. Jedini pogodak za domaćina postigao je Radivoje Golubović u 78. minutu.

Petrovac je u Danilovgradu slavio protiv Iskre 3:2, a do pobjede došao je golovima Benjamina Kacića u 66. i 67. i Balše Boričića u 73. minutu. Pogotke za Iskru postigli su Bogdan Milić u 68. i Filip Kukuličić u 80. minutu.

Adrović i Ivanović i dalje na vrhu liste strijelaca

Golgeteri Mladosti i Sutjeske, Admir Adrović i Igor Ivanović, sa po 11 postignutih golova dijele prvu poziciju liste strijelaca Telekom Prve fudbalske lige, u takmičenju za Trofej Radija Crne Gore.

Napadač Grblja, Ivan Vuković postigao je deset, Nikola Krstović iz Zete upisao je devet, a gol manje Marko Ćetković iz Mladosti.

U listu strijelaca po sedam puta upisali su se Bogdan Milić iz Iskre i fudbaleri Sutjeske, Božo Marković i Luka Merdović, dok su po šest golova postigli Alen Melunović (Budućnost), Darko Nikač (Budućnost), Stefan Đorđević (Petrovac) i Filip Kukuličić (Iskra).

Radio Crne Gore, povodom jubileja 70 godina postojanja, pokrenuo je akciju trofej za najboljeg strijelca u Prvoj crnogorskoj fudbalskoj ligi.

Prvi trofej u sezoni 2013/14 osvojio je Stefan Mugoša u dresu Mladosti, a u naredne tri golgeter Sutjeske Goran Vujović i igrači Mladosti, Marko Šćepanović i Zoran Petrović.