Crna Gora izgubila od Srbije u vjetrovitom duelu u Podgorici

1308 pregleda 0 komentar(a)
Sa utakmice Crna Gora - Srbija, Foto: FSCG

Kadetska fudbalska reprezentacija Crne Gore poražena je od Srbije rezultatom 3:1 u prijateljskom meču u Podgorici.

Zbog jakog vjetra, utakmica je odigrana po izuzetno teškim uslovima za igru, a u takvoj situaciji gosti su se bolje snašli.

U prvom poluvremenu došli su do ubjedljivog vođstva golovima Ognjena Aidara u 2, Mateje Bračanina u 29. i Atanasiosa Stoinovića u 39. minutu.

U nastavku su ,,sokoli“ zaigrali bolje i agresivnije, imali nekoliko šansi, ali su samo uspjeli da ublaže poraz golom Kiana Ličine u 84. minutu.

"grom u prvom poluvremenu nikako ne možemo biti zadovoljni. Veoma loše smo se snašli po jakom vjetru, zbog toga smo često imali pogrešna rješenja, pa je Srbija iz naših individualnih grešaka došla do velike prednosti. U drugom poluvremenu smo bili organizovaniji, pravili smo presing kojim smo pokušali da ugrozimo gol protivnika. Vidjeli smo neke loše segmente u našoj igri i na tome ćemo raditi u narednom periodu", izjavio je selektor Slobodan Drašković.

CRNA GORA - SRBIJA 1:3

Trening kamp FSCG, Podgorica. Sudija: Vladimir Bjelica.

Strijelci: Ličina u 84. za Crnu Goru,. Aidar u 2, Bačanin u 29. i Stoinović u 39. minutu za Srbiju.

Crna Gora: Nikola Ivezić, Bojan Adžić (od 60. Kian Ličina), Ognjen Đinović (od 72. Milan Radović), Nikola Vukotić (od 72. Viktor Roganović), Ljubomir Pejović (od 46. Nemanja Božović), Dušan Vuković, Dušan Šuškavčević (od 46. Matija Lambulić), Jovan Dašić (od 83. Jovan Đukić), Lazar Mijović (od 46. Todor Šekularac), Ognjen Bakić (od 72. Čedomir Vujačić), Kristijan Ernec (od 83. Sava Milić).

Selektor: Slobodan Drašković.

Srbija: Marko Ćopić (od 46. Milutin Marić), Dušan Ikanović, Nikola Stanković (od 60. Darko Lukić), Stefan Despotovski, Mateja Đorđević, Dario Grgić, Matea Bačanin, Ognjen Aidar, Nikola Knežević (od 46. Ilija Spasić), Atanasios Stoinović (od 46. Danijel Ranđelov), Dragan Bojat.

Selektor: Dejan Branković.