Marković obradovao goste

"Ova pobjeda nam puno znači za nastavak prvenstva. Bokelj me iznenadio, nije pružio ni djelić one igre sa početka prvenstva", rekao je Boris Miličković, pomoćni trener Sutjeske.
77 pregleda 0 komentar(a)
Božo Marković, Foto: Luka Zeković
Ažurirano: 30.10.2011. 09:13h

Bokelj je nastavio lošu seriju, a Sutjeska uknjižila važnu pobjedu u derbiju timova iz donjeg dijela tabele.

Kotorani su prvi zaprijetili u 8. minutu preko Videkanića, dok je pet minuta kasnije Jovanović bio neprecizan. Gosti su uzvratili i poveli - Nikolić je centrirao iz kornera, a Marković preletio golmana Petkovića i glavom pogodio mrežu.

Utakmica je riješena u 29. minutu nakon akcije istih fudbalera - Nikolić je nakon sjajnog prodora po desnoj strani poslužio Markovića, koji je spretno odreagovao za ispostavilo se, konačnih 2:0. U drugom dijelu najbolju šansu imao je Marić u 56. minutu, ali je mladi golman Bokelja dobro intervenisao.

Sa druge strane, Bokelj je zaprijetio samo u 64. minutu - Kaluđerović je tada snažno, ali ne i precizno šutirao.

"Po ko zna koji put nijesmo pružili igru kakvu možemo. Sutjeska je zasluženo pobijedila", rekao je Bojan Usanović, pomoćni trener Bokelja.

Bokelj - Sutjeska 0:2

Kotor - Gradski stadion. Gledalaca: 200. Sudija: Vladan Kojović (Podgorica). Pomoćnici: Nikola Razić (Podgorica), Srđan Korać (Bar). Strijelac: Marković u 21. i 29. minutu. Žuti kartoni: Videkanić, Jovanović, Radenović, Kaluđerović (Bokelj), Lakićević, Pejović, Kosović, Nikolić, Perošević, Spasojević (Sutjeska).

Bokelj: Petković 5, V. Pavićević 6, Videkanić 5, Arsenijević 6, Kašćelan 6, Banda 5, Donković 5 (Radenović 5), Jovanović 5 (Bućanin), Kaluđerović 5, Stojanović 5, I. Pavićević 5 (Todorović 6).

Sutjeska: Lakićević -, Krivokapić 6, Stijepović 6, Radović 7, Zogović 6,5, Marić 6 (Todorović 6), Pejović 6,5 (Dževerdanović 6), Kosović 6, Nikolić 7,5, Marković 8, Spasojević 6,5 (Perošević 6,5).