Siti ne posustaje, petarda Arsenala na "Stemfordu"

Arsenal savladao Čelzi i praktično ga eliminisao iz borbe za titulu, dok je Junajted reagovao u Liverpulu i savladao Everton. Siti nije pogriješio protiv Volvsa
Ažurirano: 29.10.2011. 18:58h

Mančester siti je savladao Volvs i sačuvao pet bodova prednosti u odnosu na gradskog rivala, čime je i "unovčio" trijumf od prošle nedjelje na "Old trafordu".

Siti je, međutim, imao dosta problema protiv "vukova", jer je posljednjih 15 minuta imao igrača manje (isključen Kompani).

Volvs je potom smanjio na 2:1, ali je do kraja pogodio i Adam Džonson i potvrdio deveti trijumf "građana" u sezoni.

"Odigrali smo veoma dobro sa 10 igrača, kontrolisali smo meč. Znao sam da ovo može da bude teška utakmica, pogotovo je to bio slučaj u prvom poluvremenu", rekao je Roberto Manćini.

Italijanu je nakon isključenja Kompanija bio potreban i Stefan Savić - ušao je u 76. minutu umjesto Serhija Aguera.

Čelzi je doživio debakl, vjerovatno i pokazao da je daleko od dva mančesterska kluba, dok je Arsenal nagovijestio da sezona možda i neće da bude tako crna kao što se činilo na startu - “tobdžije” su slavile u londonskom derbiju sa 5:3.

Junak pobjede Arsenala bio je Robin van Persi (strijelac u 36, 85, 90+2. minutu), a upisali su se i Andre Santoš i Teo Volkot.

Čelzi je vodio sa 1:0 i 2:1, ali je u nastavku greškama odbrane doživio krah.

Ovo je timu Arsena Vengera treća pobjeda zaredom u Premijer ligi (četvrta u sezoni), a prva u gostima. Na prethodna tri gostovanja u ligi Arsenal je primio ukupno 14 golova - osam od Mančester junajteda, četiri od Blekburna i dva od Totenhema.

Mančester junajted se oporavio od debakla od Sitija i savladao Everton u gostima (1:0).

Gol odluke je postigao Havijer Ernandes u 19. minutu.

Everton - Mančester j. 0:1