Pobjede Budućnosti i Rudara, magla prekinula meč na Cetinju

Vodeći tandem Prve lige upisao je pobjede u 11. kolu - Budućnost je u gradskom derbiju savladala Mladost, dok je Rudar u finišu stigao do tri boda u Tuzima.
Dragan Bošković, Foto: Savo Prelević
Ažurirano: 22.10.2011. 14:50h

Vodeći tandem Prve lige upisao je pobjede u 11. kolu - Budućnost je u gradskom derbiju savladala Mladost, dok je Rudar u finišu stigao do tri boda u Tuzima. Zbog magle, u 33. minutu prekinut je meč na Cetinju između Lovćena i Sutjeske, pa će isti rivali sjutra, od 14.30 časova, nastaviti gdje su danas stali...

Nakon tri kola bez pobjede, Podgoričani su osvojili sva tri boda, iako je Mladost povela već u 2. minute golom Vladimira Savićevića, preciznim udarcem iskosa sa lijeve strane. U 39. minutu izjednačio je Adrović, koji je poslao u mrežu loptu koja se odbila od golmana gostiju Marčelja, nakon šuta Boškovića. U nastavku Budućnost je odigrala mnogo bolje, a do vođstva je stigla u 62. minutu, kada je Radonjić proigrao Adrovića, a ovaj odložio za Golubovića, koji je postigao gol. Tačku na meč stavio je Bošković iz penala u 76. minutu, nakon što je Živković srušio Golubovića.

Odličnim golom Stojanovića sa oko 18 metara, na isteku 88. minuta, Rudar je osvojio sva tri boda na gostovanju u Tuzima. Pljevljaci su poveli u 13. minute golom Ivice Jovanovića iz penala, nakon što je Gutić u svom šesnaestercu srušio Ivanovića. Domaćin je izjednačio, takođe, sa penala, u 60. minute, a precizan je bio napadač Dražen Milić, pošto je prije toga penal skrivio Popović srušivši Ajkovića.

Pobjede kod kuće ostvarili su Zeta i Grbalj – timu iz Golubovaca bio je dovoljan gol Žarka Koraća već u 50. sekundi meča, dok je Grbalj u prvom poluvremenu osigurao pobjedu protiv Bokelja, koji je u nastavku uspio samo da ublaži poraz.

REZULTATI 11. KOLA:

GRBALJ– BOKELJ 2:1 (2:0) - kraj

Nikolić 18, Vuković 25. - Banda 51.

BUDUĆNOST – MLADOST 3:1 (1:1) - Kraj

Adrović 39, Golubović 62, Bošković (penal) 76 - Savićević 2.

ZETA – PETROVAC 1:0 (1:0) - Kraj

Korać 1.

DEČIĆ – RUDAR 1:2 (0:1)

D. Milić (penal) 60 - I. Jovanović (penal) 13, Stojanović 88.

LOVĆEN – SUTJESKA 0:0 (prekinuto u 33. minutu zbog guste magle, sjutra od 14.30 časova meč će biti nastavljen)