Van Persi otjerao "crne mačke", remi Njukasla i Totenhema

Van Persi, Foto: REUTERS
Ažurirano: 16.10.2011. 17:26h

Arsenal je opet izluđivao navijače koji gotovo da više i nemaju strpljenja, ali ih je makar na nekoliko dana smirio Robin van Persi - Holanđanin je postigao oba gola (prvi u 28. sekundi, najbrži u Engleskoj od 2007. godine) u pobjedi nad Sanderlendom od 2:1.

"Prvih 25 minuta smo igrali odlično i dali rani gol, a onda smo ga primili i naše samopouzdanje je ponovo palo. U drugom dijelu smo bili dominantni, ali nam je bio potreban Van Persi da napravi razliku sjajnim potezom", rekao je menadžer Arsen Venger.

Kapiten „tobdžija” je pogodio u 83. minutu iz slobodnog udarca za tek treću pobjedu Arsenala u sezoni (sve tri na „Emirejtsu” i 10. mjesto na tabeli Premijer lige.

"Potreban nam je trijumf u gostima. Mislim da bi ekipa tako prevazišla psihološku barijeru", kazao je Venger.

Menadžer Sanderlenda Stiv Brus je već viđen kao bivši trener „crnih mačaka”, jer je njegov tim trenutno 17. sa svega šest bodova iz osam kola.

"Van Persi je bio jednostavno previše dobar za nas. Bio je ovo meč u kojem smo pokazali dva lica, ali će sigurno da se pamti ovo manje pozitivno", istakao je Brus.

Njukasl je bio blizu prvog poraza u sezoni, Totenhem je do 86. minuta vodio sa 2:1, a onda je Šola Ameobi sjajnim golom donio bod „svrakama”. Tim sa „Sent Džejms parka” je imao priliku i da pobijedi, ali je Fabrisio Koloćini promašio zicer u 92. minutu.

VBA je u Birmingemu bio bolji od Volvsa sa 2:0 golovima Branta i Odemvingija.

NJUKASL - TOTENHEM 2:2

Ba 48, Ameobi 86 - Van der Vart (penal) 40, Defo 69.

VBA - VOLVS 2:0