Liverpul ispustio pobjedu protiv Mančester junajteda

Derbi osmog kola Premijeg lige između Liverpula i Mančester junajteda završen je bez pobjednika 1:1.
Liverpul - Mančester junajted, Foto: Reuters
Ažurirano: 15.10.2011. 14:55h

Liverpul je poveo golom Stivena Džerarda iz slobodnog udarca u 68. minutu kada je savladao golmana Junajteda Davida de Heu. Prethodno je Čarli Adam prošao kroz sredinu, a Rio Ferdinand ga je faulirao s desne strane 20 metara od gola.

Junajted je poravnao u 81. minutu preko Havijera Ernandesa. Nani je izveo korner sa lijeve strane, loptu je glavom udario Dani Velbek, a reprezentativac Meksika je naletio na nju i iz peterca glavom savladao golmana Liverpula Pepea Reinu.

Nakon izjednačujućeg gola Junajteda, Liverpul je imao priliku da ponovo povede. Stujart Dauning , naime, centrirao sa desne strane, a Dirk Kajt natrčao na loptu i u padu šutirao, ali je golman Junajteda De Hea odlično odbranio.

Liverpul je do kraja utakmice imao dosta šansi, ali su golman De Hea i odbrambeni fudbaleri Junajteda dobro intervenisali.

Najbolju priliku za Liverpul propustio je Kajt, kada je u 90. minutu neometan šutirao glavom preko gola, nakon centaršuta Džordana Hendersona sa lijeve strane.

Liverpul - Mančester Junajted 1:1 (0:0)