Ibrahim Traore šokirao Nigeriju

Prvi put nakon 1986. godine Nigerija neće igrati na afričkom Kupu nacija. To takmičenje propuštaju branilac titule Egipat i Kamerun
Ažurirano: 09.10.2011. 10:47h

Poslije 25 godina, Nigerija neće igrati na Kupu nacija!

Jednoj od najboljih afričkih selekcija u istoriji bila je potrebna pobjeda na svom terenu protiv Gvineje za prvo mjesto i plasman na najveću kontinentalnu smotru.

Gosti su poveli u 63. minuti preko Ismaela Bangure, ali su "orlovi" preokrenuli golovima Viktora Obine i Ikečukvu Učea u 73, odnosno 84. minutu.

Rezultat 2:1 se održao sve do sudijske nadoknade kada je Ibrahim Traore donio Gvineji izjednačenje, prvo mjesto u grupi i šok za domaće navijače i igrače.

Nigerija tako neće vidjeti Kup nacija koji će se naredne godine održati u Gabonu i Ekvatorijalnoj Gvineji.

Priključila se na taj način braniocu titule Egiptu i Kamerunu, koji su takođe senzacionalno ostali bez plasmana na to takmičenje