Verder prati Bajern

Verder, Foto: REUTERS
Ažurirano: 25.09.2011. 18:26h

Verder je prošle godine jedva izbjegao ispadanje iz Bundes lige, ali ove izgleda ima sve kvalitete da se vrati u neko evropsko takmičenje.

Tim Tomasa Šafa je trenutno na drugom mjestu (iza Bajerna) sa dva boda manje nakon što je juče savladao Hertu (2:1). Junak je bio Klaudio Pizaro - dao je dva gola, a ovaj drugi u sudijskoj nadoknadi.

"Lijepo je kada ste u vrhu. Otvorili smo sezonu odlično, nismo mogli da poželimo bolji start. Vjerujem da ćemo već u narednom kolu protiv Hanovera da dokažemo da rezultati do sada nisu slučajni", rekao je Pizaro.

Herta je, inače, povela golom Ramosa nakon tri minuta igre na „Vezeru”, ali nije mogla da se odbrani u drugom poluvremenu, jer je igrala sa dva igrača manje (isključeni Lel i upravo Ramos).

Tim iz Berlina je tako prekinuo seriju od pet utakmica bez poraza.

Keln je savladao Hofenhajm sa 2:0 golovima Mata Jajala i Lukasa Podolskog.

Verder - Herta 2:1