Čelsi u finalu, Žiru i Morata riješili probleme protiv Sautemptona

"Plavci" će u finalu 19. maja igrati sa Mančester junajtedom
Čelsi FA kup, Foto: Reuters
Ažurirano: 22.04.2018. 16:05h

Čelsi je zakazao finale FA kupa sa Mančester junajtedom 19. maja na "Vembliju", a Antonio Konte dobio šansu da misiju u Londonu okonča trofejom.

Italijan gotovo sigurno ide na kraju sezone, ali bi mogao makar to da uradio u velikom stilu nakon što su "plavci" savladali Sautempton (2:0) i izborili okršaj za pehar.

Na "Vembliju" nije bilo iznenađenja, pa je Čelsi pobijedio u polufinalu 12. put u posljednjih 15 okršaja u najstarijem takmičenju na planeti.

Poslije izjednačenog prvog poluvremena, drugo je imao start iz snova za prošlogišnjeg finalistu FA kupa - prednost je nakon 28 sekundi majstorski donio Olivije Žiru i natjerao "svece" da se otvore.

Sautempton je pokušavao, imao je i jednu veliku šansu za izjednačenje, ali je sve dileme otklonio Alvaro Morata pogotkom glavom desetak minuta prije kraja.

Čelsi juri osmi trofej u FA kupu, a posljednji je osvojio 2012. godine.