Lacio i Inter nastavili borbu za Ligu šampiona, Atalanta preskočila Milan

Rimljani deklasirali Sampdoriju, "crno-plavi" preživjeli gostovanje Kjevu
Lacio - Sampdorija, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 22.04.2018. 15:10h

Lacio i Inter prate Romu, borba za dva mjesta u Ligi šampiona naredne sezone se nastavlja.

Rimljani su na svom "Olimpiku" bili bolji od Sampdorije sa 4:0, Inter je savladao Kjevo (2:1), pa se četiri kola prije kraja na tabeli ništa nije promijenilo - Roma i Lacio dijele treće mjesto sa po 67 bodova, milanski velikan ima jedan manje...

Lacio, za koji je Adam Marušić odigrao 90 minuta, otpor Sampdorije je slomio u prvom poluvremenu kada je dominaciju krunisao preko Sergeja Milinković-Savića i Stefana de Fraja.

Đenovljani se ni u nastavku nisu mnogo pitali, a tačku na sigurnu pobjedu je stavio Ćiro Imobile koji je postigao dva gola i sada je na cifri od 29.

Лацио - Сампдория. Обзор матча. Италия. Серия А 2017/18. 34 тур. от ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

"Ne bavimo se kalkulacijama, već mislimo samo na to kako da pobijedimo sve utakmice do kraja. Protiv Sampdorije nikada nije lako, rezultat 4:0 može da zavara, ali ovakav trijumf smo i zaslužili", rekao je trener Lacija Simone Inzagi.

Inter je, s druge strane, imao težak posao u Veroni - u prvom poluvremenu je bio očajan, ali je u drugom sve došlo na svoje pogocima Maura Ikardija i Ivana Perišića.

Ikardi je postigao 26. gol u Seriji A i postao tek prvi igrač Intera još od sezone 1958/59. koji je upisao 26 ili više pogodaka u sezoni.

Prije skoro 60 godina je to uradio Antonio Anđelilo, koji je pored Intera nastupao i za Romu i Milan...

Кьево - Интер. Обзор матча от ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

Inter je do 90. imao 2:0, a onda je jedva spasao trijumf, jer je domaćin smanjio preko Marijuša Stepinskog, da bi u 95. veliku šansu propustio Nenad Tomović.

"Rekao sam da nas do kraja čeka pet finala, prvo smo prošli na teškom gostovanju u Veroni. Imamo meč sa Lacijom u posljednjem kolu? Znam, ali taj meč nije ništa važniji od tri utakmice koje mu prethode", istakao je trener Intera Lućano Spaleti.

Atalanta je savladala Torino (2:1) i preskočila Milan na šestoj poziciji, dok je bitan trijumf u borbi za opstanak upisao Krotone - tim Valtera Zenge je slavio u Udinama sa 2:1.

Udinezeu je to 11. uzastopni poraz u prvenstvu...

Lacio - Sampdorija 4:0

Milinković-Savić 32, De Fraj 43, Imobile 85, 88.

Kjevo - Inter 1:2