Radonjić zakazao okršaj za titulu

Fudbaleri Budućnosti pobijedili su večeras u Podgorici nikšićku Sutjesku 2:0, u posljednjem meču sedmog kola T-com Prve crnogorske lige..
66 pregleda 0 komentar(a)
Radonjić, Foto: Savo Prelević
Ažurirano: 17.09.2011. 19:56h

Na pobjedu Rudara u Radanovićima, Budućnost je odgovorila ekspresno, Srđan Radonjić je postigao dva gola protiv Sutjeske i zakazao veliki obračun u Pljevljima naredne subote, koji se već može nazvati „bitkom za titulu”, iako taj derbi neće baš odlučiti pitanje prvaka, jer do kraja ostaje čak 25 kola.

Ali, podatak da se sastaju stoprocentna Budućnosti (svih sedam pobjeda), i 90-procentni Rudar (19 bodova od mogućih 21), te da Mogren polako ispada iz trke, daju meču u Pljevljima pravu šampionsku dimenziju.

Večeras pod Goricom, stari crnogoski derbi bio je interesantan 20 minuta na tribinama, te još 25 na terenu. Jer, toliko je trebalo navijačima gostiju da sklone i zapale pogrdni transparent na račun svog nekadašnjeg ljubimca, Đorđija Đikanovića, a fudbalerima Budućnosti da odrade posao protiv Sutjeske i poprave sopstveni rekord po broju vezanih pobjeda na startu šampionata.

"Malo smo bili uzdramni nakon poraza u Kupu, plašili smo se da u tri dana ne prospemo sve što smo uradili do sada, ali na sreću igrači su se trgli i pokazali pravu reakciju. Pobjeda nam puno znači i psihološki i za tabelu. Mislim da nema ekipe u regionu koja ima sedam uzastopnih pobjeda i to je rezultat za poštovanje, a sada idemo u Pljevlja da pokažemo da to nije bilo slučajno", kazao je po završetku meča Miodrag Radulović, trener Budućnosti.

Bio je to „one man show” nekadašnjeg napadača Sutjeske Radonjića, koji je svoj bivši klub počastio golovima u 17. i 24. minutu, oba postignuta glavom, nakon sjajnih centaršuteva, prvi poslije prekida (Božović), a drugi iz igre (Radunović). Radonjić je u finišu prvog poluvremena mogao da kompletira het-trik, ali mu je Lakićević odbranio, da bi pola sata prije kraja bio zamijenjen za ovacije na otvorenoj sceni.

„Otpor” gostiju ostaće upamćen samo po tome što su Nikšićani nosili narandžaste dresove, ali u njihovoj igri nije bilo vatre, naprotiv. Da Budućnost nakon 2:0 nije usporila ritam, svjesno ili nesvjesno čuvajući se za Pljevlja, rezultat bi vjerovatno bio još ubjedljiviji.

Bilo je, doduše, šansi i polušansi u nastavku (Adrović, Rotković), ali se završilo onako kako je pisalo na semaforu još u 24. minutu - 2:0 za Budućnost za osmu pobjedu protiv Sutjeske na devet prvenstvenih obračuna pod Goricom u najvećem crnogorskom derbiju.

"Moji igrači nemaju drskost da se suprotstave ekipi koja krupnim koracima gazi ka prvom mjestu. Budućnost je dobila zasluženo, nama ostaje da bodove tražimo na drugim utakmicama", rekao je Dragan Lacmanović, trener Sutjeske.

„Vojvode” za 20 minuta odložile početak

Početak utakmice kasnio je 20 minuta zbog transparenta na južnoj tribini, koji su okačili navijači Sutjeske obraćajući se pogrdnim riječima svom nekadašnjem članu, sada stubu odbrane Budućnosti Đorđiju Đikanoviću. Delegat Dragan Kaluđerović tražio je da se transparent ukloni - i krenuo je šou. Probudili su se i „varvari”, prvo sjajnom koreografijom, a onda porukom podrške za Đikanovića. I igrači Sutjeske molili su da se skloni transparent koji je potom zavšio u plamenu, a „vojvode” napuštanjem tribine označile konačan početak derbija...

Budućnost - Sutjeska 2:0

Podgorica - Stadion pod Goricom. Gledalaca: 3.500. Sudija: Mileta Šćepanović (Podgorica). Pomoćnici Dimitrije Mrgunović (Podgorica) i Boban Krstev (Cetinje). Strijelac: Radonjić u 17. i 24. minutu. Žuti kartoni: Đikanović, Adrović, Mugoša, N. Vukčević (Budućnost), Nikolić, Karadžić, Kosović (Sutjeska)

Budućnost: Agović -, Božović 7, Peković 6,5, Đikanović 6,5 (Cicmil), Radunović 7, Flavio 6, Bošković 6, N. Vukčević 6,5, Orahovac 6,5, Adrović 6 (Rotković), Radonjić 8 (Mugoša).

Sutjeska: Lakićević 7, Vuković 5,5 Kosović 5, Nikolić 5 (Karadžić), Marković 5 (Spasojević), Pejović 5,5, Krivokapić 5 (Todorović), Zogović 5,5, Stijepović 5, Marić 5,5, N. Dževerdanović 5,5.