Keln deklasirao Bajer na "Baj areni"

Podolski je postigao dva, a Novakovič i Jajalo po jedan gol u spektakularnoj igri "jarčeva"...
Podolski, Foto: REUTERS
Ažurirano: 17.09.2011. 15:54h

Bajer je pred meč sa Kelnom vidio šansu da pobjedom makar na 24 časa preuzme prvo mjesto od Bajerna (igra sjutra sa Šalkeom u gostima), ali se duel sa "jarčevima" pretvorio u noćnu moru za trenera Robina Duta.

Keln je slavio na "Baj areni" sa 4:1, a navijači su izgleda shvatili da ovaj Bajer nema puno dodirnih tačaka sa onim koji je prošle godine vodio Jup Hajnkes, pa su nakon utakmice zvižducima ispratili Duta i igrače...

Kako god, gosti su zaslužili ovacije, prije svih tandem napadača Novakovič-Podolski. Prvi je načeo rivala u posljednjim trenucima prvog poluvremena, a njemački reprezentativac sa dva gola u nastavku potpuno primirio "farmaceute". Tačku na meč je stavio Hrvat Jajalo u 94. minutu nakon što su se Novakovič i Podolski poigrali sa odbranom domaćina.

Hofenhajm je bio bolji od Volfsburga (3:1) golovima Rajana Babela i sve boljeg Brazilca Roberta Firmina, dvostrukog strijelca.

A u velikim problemima je Hamburger. Ni nakon šest kola nema pobjedu, a posljednji u nizu neuspjeh (5. poraz u sezoni) nanijela im je Borusija iz Menhengladbaha koja je trijumfom u Hamburgu došla do prve pozicije.

Bajer – Keln 1:4

Rolfes 70 – Novakovič 44, Podolski 47, 54, Jajalo 90+4.

Hamburger – Borusija M. 0:1