Sutjeska osvojila treću titulu!

Pobjedom u Danilovgradu protiv Iskre, Sutjeska je osigurala titulu, šest kola prije kraja. Nikšićani su osvojili treći šampionski pehar u nezavisnoj državi. Bez pobjednika je završen duel Mladosti i Budućnosti
60 pregleda 0 komentar(a)
Sutjeska, Foto: Boris Pejović
Ažurirano: 21.04.2018. 17:03h

Fudbaleri Sutjeske novi su prvaci Crne Gore. Sutjeska je danas u Danilovgradu, u 30. kolu Telekom Prve crnogorske lige, savladala Iskru 1:0 i šest kola prije kraja šampionata obezbijedila trofej.

To je nikšićkom timu treća titula praka Crne Gore, nakon što je najbolja bila i 2013. i 2014. godine.

Nikšićki tim do 22. pobjede ove sezone došao je golom Luke Merdovića u 30. minutu.

U derbiju kola Mladost i Budućnost igrali su u podgoričkom naselju Stari aerodrom neriješeno 1:1.

Mladost je povela golom Marka Miličkovića u 33. minutu. Izjednačio je i postavio konačan rezultat Balša Sekulić u 66. minutu.

Pobjede u ovom kolu ostvarili su i fudbaleri Kom Eurozoxa i Petrovca.

Kom Eurozox je u Golubovcima pobijedio Zetu 2:0, golovima Luke Petričevića u 72. i Dženisa Beganovića u 73. minutu.

Petrović je pred svojim navijačima slavio protiv Petrovca 2:0, golovima Stefana Đorđevića u 86. i 90. minutu.

Pobjednika nije bilo u duelu Grblja i Dečića, koji su u Radanovićima igrali 1:1.

Domaćin je poveo golom Ivana Vukovića u 49. minutu. Izjednačio je i postavio konačan rezultat Darko Marković u 56. minutu.

Adrović i Ivanović zajedno na vrhu liste strijelaca

Golgeteri Mladosti i Sutjeske, Admir Adrović i Igor Ivanović, sa po 11 postignutih golova dijele prvu poziciju liste strijelaca Telekom Prve fudbalske lige, u takmičenju za Trofej Radija Crne Gore.

Napadač Grblja, Ivan Vuković postigao je deset, Nikola Krstović iz Zete upisao je devet, a gol manje Marko Ćetković iz Mladosti.

U listu strijelaca po sedam puta upisali su fudbaleri Sutjeske, Božo Marković i Luka Merdović, dok su po šest golova postigli Alen Melunović (Budućnost), Darko Nikač (Budućnost), Bogdan Milić (Iskra) i Stefan Đorđević (Petrovac).

Radio Crne Gore, povodom jubileja 70 godina postojanja, pokrenuo je akciju trofej za najboljeg strijelca u Prvoj crnogorskoj fudbalskoj ligi.

Prvi trofej u sezoni 2013/14 osvojio je Stefan Mugoša u dresu Mladosti, a u naredne tri golgeter Sutjeske Goran Vujović i igrači Mladosti, Marko Šćepanović i Zoran Petrović.