Tijago Silva šokirao Barsu

Silva u 92. minutu šokirao Barselonu i donio Milanu bod. Katalonci dominirali, ali je Milan bio jači od svega...
Silva, Foto: REUTERS
Ažurirano: 13.09.2011. 21:52h

Milan je preživio Kataloniju i 70 minuta bio u konopcima, ali je na kraju slavljenički napustio travu „Nou Kampa”, jer je, prije svega, imao dva sjajna Brazilca - Pata koji je mučio odbranu Barse i Tijaga Silvu, strijelca gola u 92. minutu kojim je Milan natjerao Pepa Gvardiolu da pognute glave ode u svlačionicu.

Čelzi je u kampanju krenuo rutinskom pobjedom nad Bajerom (2:0), dok je Arsenal bio pred trijumfom u Dortmundu, ali mu je dva boda „ukrao” Hrvat Ivan Perišić...

Šokantan početak i kraj za Barsu

Barselona nije mogla ni da sluti šta je čeka - primila je prvi gol u 24. sekundi meča (Patova brzina je bila previše za odbranu Katalonaca), a onda kada se činilo da je ugasila meč, kada je Milan bio prikovan za svoj kazneni prostor, dozvolila je da primi gol iz kornera - Tijago Silva je reagovao majstorski i donio „rosonerima” bod koji im sada daje prednost u grupi u odnosu na prvaka Evrope.

Logično, ovo je za Brazilca najvažniji gol u karijeri.

"Najljepši i najvažniji pogodak u mojoj karijeri. Vježbali smo kornere u Milanelu, znao sam da imamo šansu u posljednjem napadu. Možemo da igramo još bolje, u to sam siguran", rekao je Tijago Silva.

I koga sada interesuje što je Milan bio totalno defanzivan (izuzev prvih 20 minuta), kada je tim Masimilijana Alegrija i bez Zlatana Ibrahimovića odolio neprokosnovenoj mašineriji.

Barsa je propustila priliku da dotuče rivala, zato je i kažnjena.

"To se dešava kada ne završite posao ranije, a igrali ste tako dobro. Milan je odlična ekipa, izgleda da je znao kako da nas kazni. Mirni smo, ovaj remi ne može da nas poremeti, ali moramo da ispravimo neke stvari", kazao je bek Barse Danijel Alveš.

Viljaš-Boaš dočekao Toresa

Čelzi polako hvata zalet, ruka Andrea Viljaš-Boaša se sve više osjeća na „Stemford bridžu”.

Iako su Njemci u Londonu sve do 67. minuta imali aktivan rezultat, Čelzi je na kraju strpljivo sačekao momenat da napravi razliku. A najzaslužniji za trijumf je bio Fernando Tores - prvo je asistirao Davidu Luizu, a potom i Huanu Mati u sudijskoj nadoknadi.

Portugalski stručnjak je, međutim, veličao snagu tima, ne partiju Španca.

"Stvorili smo veliki broj šansi, ali je dugo bilo 0:0, što nas je malo i poremetilo. U tim trenucima je i Petr Čeh bio sjajan. Ipak, ovaj meč je bio samo naš, diktirali smo ritam i na kraju zaslužili ovu pobjedu", kazao je Viljaš-Boaš.

Menadžer Čelzija polako uvodi revoluciju - Džon Teri nije bio ni na klupi, dok je Frenk Lampard ušao u 62. minutu.

"Sve je u redu. Mislim da samo želite da prikažete neke stvari u Čelziju kao negativne, a ne pominjete pozitivne", istakao je Viljaš-Boaš.

Borusija dominirala, Arsenal preživio

Arsenal je vodio sve do 88. minuta u Dortmundu, ali je čak na kraju i mogao da bude zadovoljan remijem.

Jer, Borusija je dominirala, sredina „tobdžija” nije ni postojala, a nagrada za veliku partiju igrača Jirgena Klopa stigla je kada je Perišić odlično reagovao na centaršut Šmelcera.

"Nismo bili na nivou, mislim da smo igrali potpuno pogrešno", rekao je Pet Rajs, pomoćnik suspendovanog Arsena Vengera.

Klop je bio razočaran što njegov tim nije nagrađen trijumfom.

"Mislim da smo imali imali sve u ovom meču. Bili smo hrabri, spremni na sve i žao mi je što nismo slavili", kazao je Klop.