Drogba ima samo lakši potres mozga

Bio bez svijesti, ali je ljekarska ekipa uspjela da ga oporavi, nakon čega je odvežen u bolnicu
Ažurirano: 28.08.2011. 07:58h

Čelzi je savladao Norvič (3:1) u 3. kolu Premijer lige, ali je trijumf ostao u stravičnoj sceni koja se desila u 65. minutu.

Prilikom ubačene loptu u svoj kazneni prostor, golman gostiju Džon Rudi nije bio uspješan pri pokušaju boksovanja lopte, ali je zato u lice pogodio Didijea Drogbu.

Napadač „plavaca“ je pao kao pokošen, a pomoć mu se pružala više od pet minuta. Bio bez svijesti, ali je ljekarska ekipa uspjela da ga oporavi, nakon čega je odvežen u bolnicu.

Zbog toga je meč produžen čak 11 minuta.

Nakon detaljnih pregleda u bolnici u Londonu pušten je na kućno liječenje sa dijagnozom lakšeg potresa mozga.

"Didije je pretrpio blaži potres mozga. Ljekarska služba Čelzija će nastaviti da prati njegovo stanje tokom narednih dana. Čelzi može da potvrdi da je pušten iz bolnice nakon odrađenih testiranja", kaže se u saopštenju tima sa „Stemford bridža“.