Veliki preokret Šalkea

Majnc nakon 12 minuta vodio sa 2:0, a Šalke u drugom poluvremenu odgovorio sa čak četiri pogotka...
Šalke, Foto: FONET/AP
Ažurirano: 21.08.2011. 18:52h

Ostatak Evrope definitivno nema razloga da se čudi što su stadioni u Njemačkoj iz nedjelje u nedjelju ispunjeni do posljednjeg mjesta.

U Bundes ligi se igra spektakularan fudbal, a meč za pamćenje su odigrali Majnc i Šalke.

Gosti iz Gelzenkirhena su nakon samo 12 minuta igre gubili sa 2:0, kamera je zumirala trenera Ralfa Rangnika koji je pored terena rušio boce sa vodom... To je, međutim, bio samo uvod u ludi meč, jer je Šalke u drugom poluvremenu postigao čak četiri gola.

Konačnih 4:2 donijeli su Šalkeu četvrto mjesto na tabeli.

"U drugom poluvremenu smo zaigrali mnogo bolje, ali teško je ekipi da se vrati nakon 0:2. Mi smo uspjeli, ovo je veliki preokret", rekao je Rangnik.

Proekret su režirali Huntelar u 57, Hevedeš u 64, Matip u 81. i Fuhs iz slobodnog udarca u 91. minutu.

Pored samog trijumfa, navijači su slavili i to što Raul ostaje u Šalkeu. Tako je barem rekao Španac koji je protiv Majnca asistirao kod dva pogotka.

"Definitivno ostajem u Šalkeu, odradiću ugovor do kraja. Uvijek sam govorio da se ovdje osjećam kao kod kuće", kazao je Raul.

U drugom meču današnjeg programa, Hanover i Herta su odigrali neriješeno (1:1). Pinto je donio prednost domaćinu u 33, a bod Berlincima je donio Lasoga u 83. minutu.