Het-trik Oskara za titulu Brazila (video)

Vezista Internasionala iz Porto Alegrea je donio trofej Brazilu na Svjetskom prvenstvu za igrače do 20 godina, u čijem su finalu “karioke” savladale Portugal 3:2 nakon produžetaka
Ažurirano: 21.08.2011. 09:47h

Nova zvijezda svjetskog fudbala ima veoma specifično ime - Oskar.

Vezista Internasionala iz Porto Alegrea je het-trikom donio titulu Brazilu na Svjetskom prvenstvu za igrače do 20 godina, u čijem su finalu “karioke” savladale Portugal 3:2 nakon produžetaka.

Brazilci su u Kolumbiji došli do pete titule (baš kao i seniorska reprezentacija), a veče iz snova 19-godišnji Oskar je zaokružio u 111. minutu, kada je lobom sa desne strane pogodio rašlje!

Oskar je pogodio u 5. minutu iz slobodnog udarca sa skoro 40 metara, a njegov drugi gol iz 78. donio je Brazilu produžetke.

Golove za Portugal postigli su Aleks u 9. i Nelson Oliveira u 59. minutu.

“Ovo nas zaista veseli, jer smo sada izjednačili rekord seniorske reprezentacije”, istakao je selektor Brazila Nej Franko.

Zanimljivo je da Oskar do finala nije postigao nijedan gol na šampionatu svijeta.

U utakmici za 3. mjesto Meksiko je savladao Francusku 3:1.

Rezultati - finale: Brazil - Portugal 3:2 (Oskar 5, 78, 111 - Aleks 9, Oliveira 59)

Meč za 3. mjesto: Meksiko - Francuska 3:1 (Davila 12, Enrikes 49, Rivera 71 - Lakazet 8)