Šou Bajerna, sigurna Borusija

Bavarci se razigrali protiv Hamburgera, dok je šampion bio bolji od Frajburga. Poraz Štutgarta i Augsburga kod kuće...
Bajern, Foto: REUTERS
Ažurirano: 20.08.2011. 15:53h

Navijači Bajerna nakon prva dva kola nisu imali razloga da budu zadovoljni, ali nakon predstave Bavaraca protiv Hamburgera sve se promijenilo - minhenski velikan je razbio goste sa 5:0 u spektakularnom izdanju na "Alijanc areni".

Trener Jup Hajnkes je tako upisao i treću pobjedu u samo sedam dana (Volfsburg, Cirih i sada HSV), pa izgleda da je Bajern uhvatio pravi ritam.

Sjajna igra se poklopila sa oporavkom Riberija i Robena, koji su danas briljirali - postigli su po gol, a Holanđanin je jednom i asistirao...

Pored dva majstora upisali su se i Van Bujten, Gomes i Olić. Hrvatskom napadaču, koji je dugo bio povrijeđen, ovo je prvi pogodak nakon 15 mjeseci.

Borusija je u prvom poluvremenu imala problema protiv Nirnberga, ali je u nastavku sve došlo na svoje. Pr vo je Levandovski načeo goste u 50. minutu, a konačan rezultat je postavio Groskrojc .

Bajer je golom Štefana Kislinga savladao Štutgart u gostima, dok je kiša golova viđena u Bremenu - Verder je u posljednja tri minuta srušio Frajburg (5:3).

Augsburg - Hofenhajm 0:2

Babel 5, Salihović (penal) 75.

Bajern - Hamburger 5:0

Van Bujten 13, Riberi 17, Roben 34, Gomes 56, Olić 80.

Borusija D. - Nirnberg 2:0

Levandovski 50, Groskrojc 81.

Štutgart - Bajer 0:1

Kisling 28.

Verder - Frajburg 5:3

Fric 30, Pizaro 34, Arnautović 65, Hunt (penal) 87, Vesli 90 - Sise 7, 48, Reiziger 84.

Keln - K'lautern 1:1