Četvrta pobjeda Budućnosti, prvi poraz Petrovca

Ažurirano: 20.08.2011. 17:23h

Nakon četiri kola Budućnost je zadržala maksimalan učinak na tabeli – Podgoričani su danas slavili u Beranama sa minimalnih 1:0, i upisali četvrtu pobjedu. Petrovac je u Nikšiću protiv Sutjeske doživio prvi poraz u prvenstvu.

Derbi kola igra se u nedjelju u Pljevljima, gdje se sastaju osvajač Kupa i šampion, Rudar i Mogren.

Iako minimalno, uz jak otpor Beranaca, Budućnost je zasluženo osvojila tri boda u Beranama, jer je osim gola dva puta pogodila i okvir gola (Orahovac u prvom, te Cicmil u drugom pouvremenu). Gol odluke pao je u 55. minutu, kada je centaršut Draška Božovića iskoristio Adrović i glavom matirao Akovića, golmana Berana.

Nakon tri pobjede na startu, Petrovac je zastao – bilo je to djelo Sutjeske, koja je pred svojim navijačima slavila 2:0. Pejović je u 13. minutu doveo Nikšićane u vođstvo, nakon odličnog prodora i centaršuta Nikolića, a u 60. minutu je konačan rezultat postavio Marković, pošto ga je proigrao Luković.

Golovima Tomića i Savićevića, Mladost je na Cetinju protiv Lovćena upisala treću prvenstvenu pobjedu, iako je posljednjih desetak minuta igrala sa igračem manje zbog isključenja Raičevića.

Bokelj i Dečić su ostvarili prve pobjede u sezoni, osvojili prve bodove...