Šampionski start Junajteda, remi Čelzija

Junajted, Foto: REUTERS
Ažurirano: 14.08.2011. 17:59h

Mančester junajted možda nije impresionirao na startu Premijer lige, ali je jedini favorit koji je u 1. kolu upisao tri boda - „đavoli” su uz dosta sreće savladali VBA u Birmingemu (2:1) pa je početak nove sezone, bez obzira na sve, okarakterisan kao uspješan.

Šampion je poveo u 13. minutu golom Vejna Runija, nakon toga imao i nekoliko zicera da riješi meč, da bi nakon toga opet na scenu stupio David de Hea koji je glavni krivac za izjednačenje nakon što mu je lopta poslije šuta Longa prošla ispod ruku...

I pored tri boda, ser Aleks Ferguson je sigurno bio bijesan kao ris, jer je izgubio dva važna igrača - zbog povreda su teren napustili Rio Ferdinand i Nemanja Vidić.

Međutim, Španac makar ima sreće da sve njegove greške ispravljaju napadači (tako je bilo i prošle sedmice protiv Mančester sitija u Komjuniti šildu). Ovog puta, junak je bio Ešli Jang - u 81. minutu je prošao po lijevoj strani i pogodio defanzivca domaćih Rida koji je loptu sproveo u mrežu...

Čelzi se okliznuo već u prvom kolu protiv Stouka (0:0) na debiju menadžera Andre Viljaš-Boaša.

"Falio nam je samo gol. Jakog protivnika smo zaustavili i natjerali ga da se brani. Gostovanje Stouku je jedno od težih u ovoj ligi. Ovo svakako nije sjajan start, ali daleko od toga i da je loš", kazao je portugalski stručnjak.