Mladost u finišu do cijelog plijena

"Pružili smo kvalitetnu partiju i zasluženo osvojili bodove. Istina, Beranci su imali svoje prilike, ali smo i mi imali na golu raspoloženog Marčelju", rekao je trener Mladosti.
Ažurirano: 14.08.2011. 07:58h

Nakon poraza u prvom kolu od Zete (4:0), fudbaleri Mladosti su reagovali u pravo vrijeme - podgorički tim je slavio u Beranama zahvaljujući pogotku Miloša Rašovića u 85. minutu nakon slobodnog udarca Luke Merdovića...

Mladost je, u stvari, samo strpljivo čekala svoju šansu, dok je domaćin igrao, stvarao, ali i propuštao prilike. Tako je tim Miodraga Vukotića kaznio domaćina u samom finišu.

Beranci su, logično, bili razočarani porazom, drugim u ovoj sezoni (nakon onog na startu u Petrovcu).

"Kada jedna ekipa propusti prilike, kao što je to uradila moja, onda ovakav rezultat nije neočekivan. U prvom poluvremenu smo imali dvije velike šanse, u drugom još tri i doprinijeli ovom porazu", kazao je trener Berana Slobodan Đukić.

Berane - Mladost 0:1

Berane - Gradski stadion. Gledalaca: 1.500. Sudija: Jovan Kaluđerović (Cetinje). Pomoćnici: Dragan Vujović (Cetinje), Nikola Razić (Podgorica). Strijelac: Rašović u 85. minutu. Žuti kartoni: Rajković, Peličić (Berane).

Berane: Aković 7, Rajković 7, M. Šćekić 6, A. Šćekić 6,5, Peličić 6,5, Rugovac 6,5, Babača 6, Tomović 6 (Bojović), Lalević 6 (Radović 5,5), Zejnilović 6, Cimbaljević 6 (Isljami 5,5).

Mladost: Marčelja 7, Živković 6,5, Raičević 7, Mijušković 6,5, Šofranac 7, Lakić 7,5, Krkeljić 6,5 (Rašović 6,5), Petrović 6,5, Đurišić 7, Vučić 6,5 (Merdović 6), Tomić 6,5 (Lončar).