Ples Borusije Dortmund

Na "Vestfalenu" je pao Hamburger, a golove su postigli Groskrojc (dva) i Gece. Jedini pogodak za goste dao je Teše
Borusija, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 05.08.2011. 20:56h

Možda je i Bajern po kvalitetu prvi favorit u novoj sezoni, ali njemačka javnost će opet morati da obrati pažnju na neuništivu Borusiju - šampion je na startu Bundes lige deklasirao Hamburger (3:1) u igri koja se nije nimalo razlikovala od one koja mu je donijela Salataru.

„Milioneri” opet igraju spektakularan fudbal, klinci poput Gecea, Groskrojca, Humelsa i ostalih kao da ne žele da se zaustave, pa se ni izostanak Nurija Šahina (koji je otišao u Real) ne vidi, jer opet briljira oporavljeni Šinđi Kagava.

Treneru Bajerna Jupu Hajnkesu sigurno nije bilo svejedno ako je gledao predstavu šampiona...

Borusija je od starta krenula silovito, pa se nakon 17 minuta upisao Groskrojc, a kada je Gece u 29. povisio vođstvo meč je bio riješen. Groskrojc se upisao i u nastavku (nakon što se pola ekipe domaćina ušetalo u gol), a HSV je do kraja smanjio preko Tešea...