Sutjeska pobjegla na +17, remi pod Goricom, Mladost silna u Tuzima

Pobjedom protiv Petrovca, a nakon remija pod Goricom, Sutjeska je prednost u odnosu na Budućnost uvećala na 17 bodova, a ima i utakmicu manje...
Budućnost Zeta, Foto: Filip Roganović
Ažurirano: 14.04.2018. 16:05h

Dvije pobjede domaćih, jedna gostiju, uz dva remija, bilans je 29. kola Telekom Prve lige.

Pobjedom protiv Petrovca, a nakon remija pod Goricom, Sutjeska je prednost u odnosu na Budućnost uvećala na 17 bodova, a ima i utakmicu manje. Sva tri boda Nikšićanima, za 20. pobjedu lidera šampionata, donio je Stefan Lončar u 48. minutu.

Budućnost i Zeta igrali su na stadionu pod Goricom neriješeno 1:1. Ekipa iz Golubovaca povela je golom Nikole Krstovića u 17. minutu. Izjednačio je i postavio konačan rezultat Darko Nikač u 80. minutu.

Mladost je u Tuzima savladala Dečić 4:1, golovima Admira Adrovića u 9, 38. i 82. i Marka Ćetkovića u 56. minutu. Jedini pogodak za Dečić postigao je Vladimir Savićević u 15. minutu.

Rudar je na svom terenu porazio Grbalj 1:0, rezultatom kojim je ove sezone izgubio tri prethodna duela protiv Grbljana. Domaći tim do pobjede, desete ove sezone, došao je golom Rodoljuba Paunovića u 73. minutu.

Bez pobjednika završen je duel Kom Eurozoxa i Iskre, koji su u podgoričkom naselju Zlatica igrali 0:0.

Adrović i Ivanović zajedno na vrhu liste strijelaca

Golgeteri Mladosti i Sutjeske, Admir Adrović i Igor Ivanović, sa po 11 postignutih golova dijele prvu poziciju liste strijelaca Telekom Prve fudbalske lige, u takmičenju za Trofej Radija Crne Gore.

Napadač Grbalj, Ivan Vuković i Nikola Krstović iz Zete postigli su po devet, a gol manje Marko Ćetković iz Mladosti.

U listu strijelaca sedam puta upisao se Božo Marković (Sutjeska), dok su po šest golova postigli Alen Melunović (Budućnost), Darko Nikač (Budućnost) i Bogdan Milić (Iskra).

Radio Crne Gore, povodom jubileja 70 godina postojanja, pokrenuo je akciju trofej za najboljeg strijelca u Prvoj crnogorskoj fudbalskoj ligi.

Prvi trofej u sezoni 2013/14 osvojio je Stefan Mugoša u dresu Mladosti, a u naredne tri golgeter Sutjeske Goran Vujović i igrači Mladosti, Marko Šćepanović i Zoran Petrović.

Rezultati 29. kola:

BUDUĆNOST - ZETA 1:1 (trener domaćih Vladimir Vermezović je napustio klupu nakon pola sata zbog zdravstvenih problema, ekipu je do kraja vodio Miodrag Džudović)