Benfika slomila Trabzon u finišu, preokret Dinama

Blizu plasmana u četvrto kolo je i Benfika, koja je golovima Nolita i Gaitana u finišu slomila otpor Trabzonspora, baš kao i Plzen, koji je pogotkom Pilara dobio Rozenborg u Trondhajmu.
benfika, Foto: Reuters
Ažurirano: 27.07.2011. 21:54h

Zagrebački Dinamo nalazi se pred plasmanom u 4. kolo kvalifikacija za Ligu šampiona, nakon što je večeras u Helsinkiju slavio protiv šampiona Finske sa 2:1.

Meč je išao obrnutim smjerom od onog koji je Partizan noć ranije izgubio u Genku - ovoga puta je domaćin poveo, a hrvatski šampion preokrenuo. Na gol Ringa odgovorio je Fatos Bećiraj, koji je u 19. minutu centrirao sa desne strane i “omogućio” Rafinji da postigne autogol. Preokret je kompletirao Samir, pogotkom 13 minuta prije kraja.

Rezultati: Helsinki - Dinamo 1:2 (1:1), Kopenhagen - Šamrok 1:0 (1:0), Odenze - Panatinaikos 1:1 (0:0), Makabi Haifa - Maribor 2:1 (1:1), Standard - Cirih 1:1 (0:0), Benfika - Trabzonspor 2:0 (0:0), Rozenborg - Plzen 0:1 (0:1).

Utorak: Ekranes - BATE Borisov 0:0, Zestafoni - Šturm Grac 1:1 (0:0), APOEL - Slovan Bratislava 0:0, Liteks Loveč - Visla Krakov 1:2 (1:1), Dinamo Kijev - Rubin 0:2 (0:1), Genk - Partizan 2:1 (0:0), Rendžers - Malme 0:1 (0:1), Tvente - Vaslui 2:0 (1:0).