Paragvaj u finalu nakon 32 godine

Paragvaj je u polufinalu eliminisao Venecuelu posle izvođenja penala (5:3), pošto su mreže mirovale nakon 120 minuta igre
Paragvaj, Foto: Reuters
Ažurirano: 21.07.2011. 09:28h

Iako nisu ostvarili nijednu pobjedu u regularnom dijelu meča na ovogodišnjem turniru (u grupnoj fazi ostvarili tri remija), Paragvajci će igrati u finalu Kopa Amerike. Posljednji finalista jednostavno je nepogrešiv sa bijele tačke, pa je i Venecuela baš kao i Brazil u četvrtfinalu morala da se pomiri sa eliminacijom.

Golman Viljar zaustavio je šut Lusene, a odlučujući gol u posljednjoj seriji postigao je defanzivac Paragvaja Dario Veron i obezbijedio finale sa Urugvajem, koje će se u nedjelju odigrati u Buenos Ajresu.

Paragvaj je, inače, utakmicu završio sa desetoricom, jer je u 103. minutu Santana zaradio drugu javnu opomenu.

No, sjenku na slavlje bacio je incident koji se desio neposredno po završetku meča, kada su igrači i stručni štabovi dva tima započeli međusobnu tuču koja je trajala nekoliko minuta. Strasti su se smirile kada je policija ispratila aktere sa terena.