Urugvaj može sve sa Suaresom

Suares, Foto: REUTERS
Ažurirano: 20.07.2011. 09:27h

Dva trenutka inspiracije Luisa Suaresa bila su dovoljna Urugvaju da se plasira u finale Kopa Amerike.

Urugvajci su u prvom polufinalu u La Plati savladali Peru sa 2:0, a napadač Liverpula je riješio sve golovima u 53. i 58. minutu.

"Urusi" će imati priliku da jure rekordnu 15. titulu na Kopa Americi (oni i Argentina imaju po 14), ali i prvu od 1995. godine. Bili su i vicešampioni 1999. godine kada je slavio Brazil.

Suares je, inače, imao nekoliko odličnih prilika u prvom poluvremenu, ali je tek u nastavku potvrdio klasu. Nakon njegova dva pogotka, Peruanci su potpuno pali - Vargas je u 69. minutu dobio crveni karton i meč je bio riješen.

U drugom polufinalu večeras (2.45 poslije ponoći) igraju Venecuela i Paragvaj.