Partizan slavio u Skoplju, Dinamo bez golova u Bakuu

Jedini gol za Partizan na sablasno praznom stadionu "Filip II" (ispunjena je bila samo sjeverna tribina, sa navijačima Škendije) postigao je Jovančić u 68. minutu
Partizan, Foto: Beta
Ažurirano: 19.07.2011. 21:17h

Partizan i Dinamo odradili su rutinski posao u revanšima drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

Beograđani su protiv Škendije u Skoplju pobjedom od 1:0 potvrdili velikih 4:0 iz prve utakmice, dok su Zagrepčani odigrali 0:0 protiv Neftčija u Bakuu i otišli dalje zahvaljujući 3:0 iz prve utakmice.

Jedini gol za Partizan na sablasno praznom stadionu "Filip II" (ispunjena je bila samo sjeverna tribina, sa navijačima Škendije) postigao je Jovančić u 68. minutu. Uprkos pobjedi, "crno-bijeli" su imali dosta propusta u igri, naročito u odbrani, što treba da brine trenera Aleksandra Stanojevića uoči mečeva sa Genkom u trećem kolu.

I Dinamo ima razloga da brine, ali zbog protivnika - finski Helsinki je, naime, u revanšu drugog kola slavio protiv Bangor sitija čak sa 10:0, što je impresivan rezultat, bez obzira na to što Velšani imaju očajnu ekipu.

Dinamo je u Bakuu bio bolji tim, imao je i nekoliko šansi, a jednu od njih propustio je Fatos Bećiraj, ponajbolji igrač "modrih" u revanšu.

U ostalim mečevima nije bilo iznenađenja, svi favoriti nakon prvih utakmica obezbijedili su plasman u treće kolo.

Rezultati: Flora - Šamrok 0:0 - prvi meč 0:1, BATE Borisov - Linfild 2:0 (0:0) - 1:1, Dudelanž - Maribor 1:3 (0:1) - 0:2, Ekranes - Valeta 1:0 (1:0) - 3:2, Helsinki - Bangor siti 10:0 (2:0) - 3:0, Neftči - Dinamo Zagreb 0:0 - 0:3, Tobol - Slovan 1:1 (0:1) - 0:2, Liteks - Mogren 3:0 (1:0) - 2:1, Toršavn - Malme 1:1 (0:0) - 0:2, Plzen - Pjunik 5:1 (3:0) - 4:0, Visla - Skonto 2:0 (0:0) - 1:0, Škendija - Partizan 0:1 (0:0) - 0:4.