Meksiko preokretom do titule (video)

U veoma uzbudljivom finalu, odigranom u Pasadeni, u Kaliforniji, Meksikanci preokrenuli vođstvo Amerikanaca od 2:0 za konačnu pobjedu od 4:2
Ažurirano: 26.06.2011. 08:37h

Meksiko je odbranio titulu u Gold kupu - u veoma uzbudljivom finalu, odigranom u Pasadeni, u Kaliforniji, Meksikanci preokrenuli vođstvo Amerikanaca od 2:0 za konačnu pobjedu od 4:2, čime je potvrdila status najboljeg tima u Sjevernoj i Centralnoj Americi.

Golovima Majkla Bredlija i Lendona Donovana, Amerikanci su već posle 25 minuta igre vodili sa 2:0 i činilo se da su na odličnom putu do četvrte titule. Međutim, Meksiko je u nastavku meča odigrao sjajno..

Do poluvremena, Pablo Barera i Andreas Gvardado su doneli izjednačenje, a u nastavku, preko 90.000 navijača, upravo je Barera doveo Meksikance u vođstvo, da bi konačan rezultat postavio je Đovani dos Santos u 76. minutu za šesti trijumf u Gold kupu.