Velez prvak Klausure

Velez je titulu mogao da proslavi tek četiri sata pošto što je pobijedio Urakan, jer je tada Argentinos juniors u gostima savladao njegovog najbližeg pratioca, Lanus
Velez, Foto: Reuters
Ažurirano: 13.06.2011. 09:36h

Fudbaleri Velez Sarsfilda osvojili su osmu titulu prvaka Argentine, pošto su kolo prije kraja Klausure stekli nedostižna četiri boda prednosti u odnosu na drugoplasirani Lanus.

Tim iz Buenos Ajresa je u gradskom derbiju kao gost savladao Urakan sa 2:0 golovima Santjaga Silve u 51. i Davida Ramiresa u 92. minutu iz penala.

Titulu je, međutim, mogao da proslavi tek četiri sata pošto što je završen taj meč, jer je Argentinos juniors u gostima savladao njegovog najbližeg pratioca, Lanus.

Utakmica Urakana i Veleza je, inače, igrana bez prisustva publike zbog divljanja domaćih navijača. Na “Duko” stadionu varnica, ipak, nije nedostajalo, jer su nakon koškanja u 75. minutu isključeni Sebastijan Dominges (Veles) i Fakundo Kiroga (Urakan).