"Petarda" mladih u Andori

Sokoli se raspucali tek u drugom poluvremenu, kada su Vešović, Nikolić, Mugoša i Kajević (dva puta) pogodili mrežu Andore
Mladi, Foto: Savo Prelević
Ažurirano: 03.06.2011. 16:41h

U prvom meču kvalifikacija za odlazak na Evropsko prvenstvo, mlada reprezentacija Crne Gore bila je raspucana u Andori - četa Dušana Vlaisavljevića slavila je sa 5:0, zabilježivši najubjedljiviju pobjedu u kratkotrajnoj istoriji.

"Mladi sokoli" su se, međutim, raspucali tek u drugom poluvremenu, pošto je nakon prvih 45 minuta mreža golmana Andore Oriola Olive neočekivano mirovala.

U nastavku, seriju je otvorio Marko Vešović u 56. minutu. Stefan Nikolić je u devet minuta kasnije najavio ubjedljivu pobjedu, da bi Asmir Kajević u 68. postigao svoj prvi od dva gola na meču. Napadač Budućnosti Stefan Mugoša je u 86. minutu pogodio za 4:0, da bi Kajević u sudijskoj nadoknadi zaključio goleadu.

Naredni meč naša mlada selekcija igra za četiri dana u Jermeniji, a nova pobjeda već na startu bi je svrstala u red za visok plasman u grupi.