Napoli još sanja titulu, Lacio u Udinama preuzeo treće mjesto, samo bod za Milan

Poraz Intera u Torinu nakon 24 godine
64 pregleda 0 komentar(a)
Amadu Dijavara Napoli - Kjevo, Foto: Reuters
Ažurirano: 08.04.2018. 20:59h

Napoli je i dalje u igri za Skudeto, iako je dugo izgledalo da će protiv Kjeva i definitivno ostati bez šansi da pokvari računicu lideru Juventusu.

"Azuri" su savladali "leteće magarce" sa 2:1, i to golovima Arkadijuša Milika u 89. i Amadua Dijavare u 93. minutu, pa je razlika u odnosu na Juve i dalje podnošljivih minus četiri na sedam kola prije kraja.

Napoli je kod 0:0 promašio penal (Dris Mertens u 50. minutu), a onda ga je u 73. kaznio Poljak Marijuš Stepinski i nagovijestio da bi prvenstvo moglo da bude riješeno već danas.

Tim Mauricija Sarija, međutim, to nije želio da prihvati - krenuo je na sve ili ništa, promašivao, a onda su Milik i Dijavara vratili nadu u titulu navijačima na "San Paulu".

Dijavari je pogodak protiv Kjeva prvi u Seriji A u 69 utakmica...

A Inter je izgubio dva boda u milanskom derbiju (0:0), a sada je na čudan način i izgubio od Torina na "Komunaleu".

Uprkos dominaciji i velikim šansama "crno-plavi" su poraženi sa 1:0, a jedini gol dao je njihov bivši igrač Adem Ljajić u 36. minutu.

Prije tog pogotka, ali i u drugom poluvremenu Inter je pogađao dva puta okvir gola (Ivan Perišić prečku, Rafinja stativu), a junak "granate" bio je golman Salvatore Sirigu koji je zaustavljao velike prilike Maura Ikardija, Milana Škrinjara i Antonija Kandreve.

"Da, utisak je i da smo ovdje morali da pobijedimo, ali fudbal je igra gdje se nešto pita i protivnik. Propuštali smo šanse, u jednom trenutku se zaista činilo da ne postoji mogućnost da pogodimo, jer dođe takav dan", rekao je trener Intera Lućano Spaleti.

Bio je to prvi poraz Intera od Torina u gostima još od 27. februara 1994. godine kada je bilo 2:0 za Toro.

Poraze Intera i Rome (u subotu od Fiorentine - 2:0) iskoristio je Lacio i preuzeo treće mjesto na tabeli.

Rimljani, za koje je naš Adam Marušić odigrao cijeli meč, slavili su u Udinama sa 2:1, iako su gubili golom Kevina Lazanje od 13. minuta.

Preokret je donio Ćiro Imobile golom u 27. i asistencijom Luis Albertu deset minuta kasnije...

Удинезе - Лацио. Обзор матча. от ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

Milan je osvojio samo bod protiv Sasuola (1:1), pa je sada u seriji od tri meča bez pobjede.

Gosti su na "San Siru" poveli u 75. minutu golom Matea Politana, a remi domaćinu donio je Nikola Kalinić u 86. minutu.

Junak Sasuola je golman Andrea Konsilji koji je u 95. minutu čudesnom intervencijom spriječio Đakoma Bonaventuru da osigura trijumf "rosonerima".

Bitne trijumfe u borbi za opstanak ostvarili su Krotone (protiv Bolonje) i Verona, koja je savladala Kaljari.

Torino - Inter 1:0 (Ljajić 36);

Milan - Sasuolo 1:1 (Kalinić 86 - Politano 75);

Napoli - Kjevo 2:1 (Milik 89, Dijavara 90+3 - Stepinski 73);

Verona - Kaljari 1:0 (Romulo (penal) 36);

Krotone - Bolonja 1:0 (Simi 25);

Udineze - Lacio 1:2 (Lazanja 13 - Imobile 27, Luis Alberto 37);

Subota: Sampdorija - Đenova 0:0, Roma - Fiorentina 0:2, Benevento - Juventus 2:4, Spal - Atalanta 1:1.