Milačić: Titula igračima, ja sam samo pripomogao

Nisam još probao šampanjac, ali odraću ga večeras, kazao trener Mogrena Brano Milačić nakon pobjede nad Mornarom i ovjere titule
Champions, Foto: Luka Zeković
Ažurirano: 28.05.2011. 17:46h

Iznenađenja nije bilo – pobjedom protiv Mornara, Mogren je danas na Lugovima proslavio drugu šampionsku titulu u klupskoj istoriji, nakon one iz 2009. godine.

Otpor Barana slomio je Batak u finišu prvog poluvremena, golom nakon prekida. Nakon toga sve je bilo lakše za Budvane. A kada je Matić dva minuta prije kraja pogodio za 2:0, slavlje je moglo da počne.

"Iza nas su nevjerovatno teška dva mjeseca. Imali smo i težak raspored, sve je bilo teško, ali ne bih sada da kvarim slavlje. Ovu titulu su osvojili fudbaleri i uprava, a ja sam samo pripomogao", izjavio je trener Mogrena Brano Milačić, koji je osvojio prvu titulu u nezavisnoj Crnoj Gori.

Kapiten Mogrena Petar Grbić je nakon posljednjeg sudijskog zvižduka otvorio šampanjac, a Budvani su velikim slavljem nadoknadili svu tugu nakon poraza u finalu Kupa prije samo tri dana.

Upitan da li je probao šampanjac, Milačić je odgovorio:

"Nisam još, ali odraću ga večeras!"

Slavićete sa Fergusonom?

"Može i sa Gvardiolom", kazao je trener Mogrena.

Budvani su prvenstvo završili sa istim brojem bodova kao i Budućnost nakon pobjede nad Sutjeskom (2:0), ali su šampionski trofej osvojili zahvaljujući boljem skoru u međusobnim susretima.

Osim Mogrena i Budućnosti, u Evropu će i Rudar i Zeta.

OFK Bar je ispao iz Prve lige, dok će mjesto u eliti kroz baraž tražiti Mornar i Sutjeska.

Mornar će u baražu igrati protiv Berana, trećeplasirane ekipe u Drugoj ligi, dok je rival Sutjeske ekipa Jedinstva, koja je drugoligaško takmičenje završila na drugom mjestu