Rudar osvojio Kup! Mogren - Rudar 6:7 (penali)

U 20.15 časova na stadionu pod Goricom počelo je finale Kupa Crne Gore između Mogrena i Rudara. Pljevljaci se bore za treći, Budvani za drugi pehar.
102 pregleda 0 komentar(a)
Budvani, Foto: Boris Pejović
Ažurirano: 25.05.2011. 21:25h

1. minut - Već u 1. minutu Useni je zagrijao golmana Mogrena Janjuševića, šutem iskosa sa desne strane.

7. minut - Nova opasnost po gol Mogrena, ali Rudar nije uputio ozbiljan šut na gol.

11. minut - Opet poluprilika za Rudar, desnom nogom sa 20-ak metara šutirao je Blažo Igumanović.

13. minut - sjajan prodor Rudara po lijevoj strani, dobar centaršut, ali Đokaj izbacio loptu u korner sa desne stative.

15. minut - Penal za Mogren! Isključenje golmana Milana Mijatovića zbog faula nad Grbićem! Prethodila neuspjela ofsajd zamka Rudara i prva prilika Mogrena.

17. minut - Umjesto Igora Ivanovića ulazi golman Slobodan Asanović.

17. minut - 1:0 za Mogren! Đokaj iz penala!

20. minut - opet šansa za Rudar. Šutirao Ivica Jovanović, Janjušević odbranio.

22. minut - Francišković šutira iz slobodnog udarca sa 20 metara, lijevom nogom. Preko živog zida i preko gola Mogrena.

24. minut - Odličan slobodni udarac i centaršut Franciškovića sa desne strane, Ranđelović izbija u korner.

26. minut - Sjajna prilika za Mogren, centaršut sa lijeve strane, Ranđelović glavom šutirao pored gola.

33. minut - još jedna sjajna prilika za Grbića, koji je iz drugog plana došao u šansu, ali je izblokiran u posljednji čas.

37. minut - Pljevljaci traže penal zbog igranja rukom u šesnaestercu jednog igrača Mogrena. Sudija Ranko Spasojević procijenio da je bila napucana ruka.

44. minut - Draško Božović u odličnoj šansi, sa 13 metara iskosa sa desne strane šutira pored gola.

45. minut - Igraće se dva minuta nadoknade.

POLUVRIJEME

53. minut - 1:1. Vlahović sa 20 metara fenomenalnim udarcem lijevom nogom! Lopta je pogodila lijevi gornji ugao gola Mogrena. Prethodno je Francišković izveo korner, a odbrana Mogrena odbila loptu do Nedeljka Vlahovića koji je drop-kik udarcem pogodio mrežu. Janjušević je samo pogledom ispratio loptu.

60. minut - Rudar ravnopravan sa desetoricom.

62. minut - Crveni karton Grbiću! Zbog udaranja laktom Adžića.

63. minut - Izmjena u Rudaru, ulazi Miloš Popović umjesto Miroja Jovanovića. Izmjena u Mogrenu, ušao Marko Ćetković umjesto Aleksandra Kapisode.

66. minut - Izmjena u Mogrenu, Nikola Vujović umjesto Predraga Ranđelovića.

71. minut- Andrija Mirković umjesto Gorana Jovanovića

72. minut - Nikola Vujović pogodio prečku gola Rudara. Fantastičan šut sa roglja šesnaesterca.

73. minut - Snažan ali neprecizan šut Bojana Ivanovića

75. minut - Izmjena u Rudaru: Stefan Lutovac umjesto Nermina Usenija

77. minut - oprobali se Ivica Jovanović i Blažo Igumanović, ali mreža Mogrena nije se zatresla.

82. minut - Nikola Vujović šutira, pretenciozno, sa 30 metara.

82. minut - Draško Božović sjajno uposlio, Ćetkovića, ovaj centrirao, ali Matić bio kratak. Sjajna šansa!

90. minut - Slobodan udarac za Mogren nakon faula nad Ćetkovićem. Matić šutirao pored gola.

90. minut - Igraće se tri minuta nadoknade.

92. minut - sjajan šut Bataka sa 25 metara, preko gola.

KRAJ REGULARNOG TOKA. Sudija Spasojević svirao kraj 15 sekundi ranije.

Čekaju se produžeci, 2x15 minuta

Počeo prvi produžetak

93. minut - Matić pokušao lob, lopta za malo pored gola. Zicer za Mogren.

95.minut - Penal za Rudar! Draško Božović odgurnuo igrača Rudara Igumanovića koji je bio brži i spremao se da sa pet metara šutira na gol.

96. minut - 2:1 za Rudar. Bojić šutirao penal, Janjušević pogodio stranu, ali nije uspio da odbrani.

102. minut - Vujović šutirao iskosa,Asanović odbranio.

KRAJ PRVOG PRODUŽETKA

Počeo drugi produžetak

108. minut - Šansa za Rudar - Ivica Jovanović centrirao, Popović kratak na drugoj stativi sa pet metara.

112. minut - 2:2! Evrogol Marka Ćetkovića, desnom nogom sa 25 metara, lopta se od prečke odbila u mrežu!

118. minut - Odličan šut Igumanovića, brani Janjušević.

119. minut - Đokaj pogodio prečku, glavom šutirao nakon centaršuta Božovića.