Nezadrživi Mesi: Tri gola argentinskog velemajstora za korak bliže tituli

3 komentar(a)
Mesi, Foto: Reuters
Ažurirano: 07.04.2018. 20:47h

Leo Mesi je, pomalo neočekivano, odigrao cijeli meč sa Leganesom, nije se čuvao za važnije i teže utakmice, ali ko zna šta bi bilo da je Ernesto Valverde odlučio da ga odmori - Barsa je slavila 3:1, a Argentinac postigao tri gola.

Mesi je u 27. minutu pogodio iz slobodnog udarca (sedmi njegov gol iz slobodnjaka), pet minuta kasnije je postigao gol sa desetak metara, a u finiši meča iz peterca, nakon asistencije Dembelea.

Ukupno - 29 golova u šampionatu, prvi je strijelac lige, a dostigao je i Mohameda Salaha, u trci za Zlatnu kopačku.

Strijelac za Leganes bio je Nabil el Zar u 68. minutu.

Sevilja je došla do četvrtfinala Lige šampiona, ali odavno nije imala slabiju sezonu u Primeri i moguće da će ostati bez Evrope.

Tim Vinćenca Montele doživio je klasični nokaut u Vigu, izgubio 4:0 od Selte, a u posljednja četiri kola osvojio je samo bod.

Andalužanima je presudio Jago Aspas, trostruki strijelac, u 57, 60. i 78. minutu. Prvi gol za domaćina djelo je igrača Sevilje Arane, koji je u 38. minutu pogodio sopstvenu mrežu.

Sevilja ima tri boda manje od Betisa, koji je savladao Eibar 2:0 i zauzima mjesto koje vodi u Ligu Evrope.