Poker Juvea protiv Beneventa, Fiorentina bolja od Rome na "Olimpiku"

"Stara dama" tek u posljednjih 15 minuta slomila otpor Beneventa
Paulo Dibala Juventus, Foto: Reuters
Ažurirano: 07.04.2018. 20:51h

Juventus je dao četiri gola Beneventu, ali je preživio strah na gostovanju najgoroj ekipi u Seriji A.

Na kraju je bilo 4:2 za "staru damu", koja je dva puta vodila, domaćin dva puta stizao, prije nego što je Gonsalo Iguain 15 minuta prije kraja iznudio penal za 3:2.

Paulo Dibala je postigao het-trik (dva pogotka iz penala), a tačku na utakmicu je stavio Daglas Kosta u 82. minutu.

Juve tako uz meč više ima sedam bodova više od Napolija, koji sjutra od 15 časova dočekuje Kjevo.

A Roma se kocka kada je u pitanju borba za Ligu šampiona. U prošlom kolu je osvojila samo bod u Bolonji (1:1), a sada nijedan - bolja je bila Fiorentina na "Olimpiku" rezultatom 2:0.

"Vučica" je dobro otvorila meč, kasnije nije imala ni sreće (u istom napadu dva puta su prečku pogađali Federiko Fasio i Patrik Šik), ali je presjekao pogodak Marka Benasija u 7. minutu i najavio bolje izdanje "viole".

Рома – Фиорентина | Обзор матча от ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

Konačan rezultat je postavio Đovani Simeone u finišu prvog poluvremena, pa je Fiorentina pobijedila šesti put zaredom u šampionatu. U tom nizu su Udineze, Krotone, Torino, Benevento i Kjevo.

Roma, s druge strane, nakon ovog kola mogla da sa trećeg padne na peto mjesto. To će se dogoditi ako Inter savlada Torino u gostima (sjutra 12.30), a Lacio bude bolji od Udinezea u Udinama (18 časova).

U gradskom derbiju između Sampdorije i Đenove nije bilo golova, a bodove su podijelili i Spal i Atalanta (1:1).