Pogledajte sve golove Kristijana Ronalda ove sezone

Portugalac prestigao Telmo Zaru (Atletik Bolbao) i Uga Sančeza (Real), koji su postigli do 38 pogodaka. Prva zvijezda Madriđana ove sezone ukupno dala 53 pogotka u svim takmičenjima
Ažurirano: 22.05.2011. 10:52h

Kristijano Ronaldo je upisao svoje ime u istoriju španskog fudbala. Portugalaca je u trijumfu svog tima protiv Almerije (8:1) dao dva gola i postao najbolji strijelac u istoriji Primere, pošto je došao do cifre od 40 golova u 34 meča.

Dosadašnji rekord držali su Telmo Zara (Atletik Bolbao) i Ugo Sančez (Real), koji su na 30, odnosno 35 utakmica po 38 puta pogodili mrežu rivala.

Prvi gol najskuplji igrač Reala dao je u 4. minutu, a drugi 13 minuta prije kraja.

Međutim, "Marka" koja dodjeljuje titulu najboljeg strijelca lige je na svom portalu objavila da je Portugalac dao 41 pogodak, pošto mu je pripisan gol protiv Sosijedada, iako je lopta na putu do mreže zakačila njegovog zemljaka Pepea.

Ronaldo je sa dva gola protiv Almerije došao do brojke od 53 gola u svim mečevima, što je jedan više od Argentinca Lionela Mesija.

Najbolji igrač Barselone i svijeta imaće priliku da se izjednači sa Portugalce ili ga čak i prestigne, pošto je ostalo da odigra meč finala Lige šampiona protiv Mančester junajteda na "Vembliju" 28. maja.

Obojica su do sada odigrala po 54 meča u sezoni, a subotnji će za Mesija biti 55.