Šalke osvojio Kup Njemačke

To je peti trofej u Kupu Njemačke za Šalke, prvi nakon 2002. godine (osvajali su ga još 1937, 1972. i 2001. godine).
Šalke, Foto: Reuters
Ažurirano: 21.05.2011. 20:58h

Šalke je pobjednik Kupa Njemačke, pošto je danas u finalu u Berlinu bio bolji od drugoligaša Duizburga sa 5:0.

Meč je odlučen već na poluvremenu, kada je Šalke vodio 3:0. Dreksler je postigao vodeći gol u 18. minutu, četiri minuta kasnije na 2:0 je povisio Huntelar, a Hovedas na 3:0, tri minuta prije odlaska na odmor. Kod sva tri gola asistent je bio Farfan.

U drugom poluvremenu Hurado je postigao četvrti gol, poslije dodavanja Huntelara, a tačku na meč stavio je upravo Holanđanin, golom u 70. minutu.

Šalke je, tako, obezbijedio je plasman u kvalifikacijama za Ligu Evrope.

Šalke je ove godine igrao u polufinalu Lige šampiona, a u Bundesligi je zauzeo 14. mjesto.