Rendžers 54. put šampion

Rendžers je osvojio 54. šampionsku titulu u Škotskoj sa samo jednim bodom više od gradskog rivala Seltika.
Glazgov Rendžers, Foto: Reuters
Ažurirano: 15.05.2011. 15:01h

Fudbaleri Rendžersa osvojili su treći put uzastopno šampionsku titulu u škotskom prvenstvu, pošto su u utakmici posljednjeg kola na gostovanju pobijedili Kilmarnok sa 5:1.

Rendžers je osvojio 54. šampionsku titulu u Škotskoj sa samo jednim bodom više od gradskog rivala Seltika, koji je danas na svom terenu pobijedio Madervel sa 4:0.

Fudbaleri Rendžersa su u prvih sedam minuta utakmice postigli tri gola. Kajl Laferti pogodio je mrežu posle 47 sekundi, Stiven Nejsmit je u šestom minutu duplirao vođstvo, da bi Laferti minut kasnije donio svom timu tri gola prednosti.

Nikica Jelavić postigao je čcetvrti gol za goste u 49. minutu, da bi Laferti u 53. minutu postigao "het trik". Jedini gol za domaće postigao je Džejms Dejton u 65. minutu.