Kadeti Holandije prvaci Evrope

Holandija je tako prvi put osvojila EP u kadetskoj konkurenciji, ali se i osvetila Njemačkoj za poraz u finalu iz 2009. godine, kada su "panceri" slavili poslije produžetaka sa 1:2.
Kadeti Holandije, Foto: Www.uefa.com
Ažurirano: 15.05.2011. 14:23h

Kadetska fudbalska reprezentacija Holandije osvojila je danas Evropsko prvenstvo, pošto je u finalu u Novom Sadu pobijedila Njemačku sa 5:2.

Holandija je tako prvi put osvojila Evropsko prvenstvo u kadetskoj konkurenciji, ali se i osvetila Njemačkoj za poraz u finalu iz 2009. godine, kada su "panceri" slavili poslije produžetaka sa 1:2.

Vođstvo Njemačkoj donio je Samed Jesil u osmom minutu, a izjednačio je Toni Trindade de Vilhena u 23. minutu. Novu prednost "panceri" su stekli u 32. minutu golom Okana Ajdina, ali je Vilhena svojim drugom golom na meču izjednačio samo dva minuta kasnije.

Holandija je povela preko Memfisa Depaja u 46. minutu, a do ubjedljive pobjede došla je golovima Terensa Kongola u 52. i Kajla Ebesilija u 77. minutu.

Pehar pojbedniku na stadionu Karađorđe uručio je predsjednik Evropske fudbalske unije (Uefa) Mišel Platini.