Mančester šampion Engleske 19. put!

"Crveni đavoli" osvojili 19. titulu šampiona Engleske i prestigli Liverpul, koji se još 1990. godine zaustavio na 18 trofeja
slavlje, Foto: Reuters
Ažurirano: 14.05.2011. 14:04h

Fudbaleri Mančester junajteda osvojili su 19, istorijsku titulu šampiona Engleske, nakon što su danas na "Ivud parku" u Blekburnu osvojili priželjkivani bod (1:1).

Neponovljivi ser Aleks Ferguson tako je 12. put osvojio Premijer ligu sa "crvenim đavolima", a njegov klub i definitivno postao najtrofejniji klub u Engleskoj, pretekavši Liverpul, koji se još 1990. godine zaustavio na 18. trofeju i od tada samo gleda na uspjehe velikog rivala.

Slavlje fudbalera i navijača Mančestera na "Ivud parku" bilo je neopisivo.

"Znali smo da ova utakmica znači i ulazak u istoriju, zato smo bili mnogo nervozni, odigrali i ispod našeg nivao. Ovo je fantastično ostvarenje, postali smo najtrofejniji klub u Engleskoj", blistao je Vejn Runi, koji je 17 minuta prije kraja, golom iz penala koji je izborio Ćićarito, donio Mančesteru neophodni bod za titulu.

Blekburn je vodio od 20. minuta, lijepim golom Breta Emertona, a tokom meča imao je još jednu veliku šansu da postigne drugi gol, ali se zatresla stativa Kuščakovog gola.

Blekburn - Mančester junajted 1:1